Παρουσίαση του συνδυασμού «Ανεξάρτητο Μέτωπο Στερεάς Ελλάδας» στην Λαμία

  • Δημοσιεύτηκε: 20 Οκτώβριος 2010

    Τον συνδυασμό του «Ανεξάρτητου Μετώπου» παρουσίασε την Τετάρτη 20 Οκτωβρίου στις 7 το απόγευμα στο τουριστικό περίπτερο του Αγίου Λουκά, ο υποψήφιος Περιφερειάρχης Στερεάς Ελλάδας Νίκος Παπανδρέου, σε μια ασφυκτικά γεμάτη από κόσμο αίθουσα.

    Η εκδήλωση ξεκίνησε με ομιλία του κ. Παπανδρέου, όπου αφού ανέλυσε την απογοητευτική πραγματικότητα του Νομού Φθιώτιδος σε αναπτυξιακό, οικονομικό και κοινωνικό επίπεδο, κάλεσε τους παρευρισκομένους να μεταφέρουν το σύνθημα της Νίκης στον λαό της Φθιώτιδας, χαρακτηρίζοντας την υποψηφιότητά του ως την άλλη λύση, καταγγέλλοντας τις χρεοκοπημένες επί δεκαετίες πολιτικές των κομμάτων που κυβέρνησαν την Ελλάδα, μια και συμμετέχουν σε αυτές τις εκλογές με εκπροσώπους τους.

    υποψήφιος περιφερειάρχης

    ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΟΥΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ Γ.Κ.Ν. ΑΘΗΝΩΝ «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ», τέως ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΕΥΒΟΙΑΣ, πρώην ΝΟΜΑΡΧΗΣ ΕΥΒΟΙΑΣ, ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ

    Νομός Φθιώτιδος

    υποψήφιος αντιπεριφερειάρχης

    ΤΟΥΣΙΑΔΗΣ ΘΩΜΑΣ, ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΝΑΥΠΗΓΟΣ

    υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι

    1. ΑΡΧΟΝΤΗΣ ΘΩΜΑΣ, ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ
    2. ΓΡΗΑΓΓΕΛΟΥ ΠΑΠΑΝΙΩΤΗΣ, ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
    3. ΓΡΥΛΛΑΚΗΣ ΜΑΡΚΟΣ, ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΣ ε.α.
    4. ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΙΑΤΡΟΣ
    5. ΚΑΛΤΣΟΥΛΑ ΖΩΗ, ΟΙΚΙΑΚΑ
    6. ΚΙΤΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΜΕΤΑΦΡΑΣΤΗΣ
    7. ΚΟΥΚΟΥΒΙΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ, ΟΙΚΙΑΚΑ
    8. ΚΟΥΜΠΟΥΡΑΣ ΣΑΒΒΑΣ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ-ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ
    9. ΚΟΥΤΣΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ, ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ
    10. ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ, ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΟΣ
    11. ΚΥΡΙΤΣΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΟΙΚΙΑΚΑ
    12. ΛΑΠΠΑΣ ΠΑΥΛΟΣ, ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΣ ε.α
    13. ΜΑΥΡΟΖΟΥΜΗΣ ΗΛΙΑΣ, ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ
    14. ΜΠΟΥΚΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΑΓΡΟΤΗΣ
    15. ΝΕΡΑΝΤΖΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ, ΟΙΚΙΑΚΑ
    16. ΝΤΟΥΒΡΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΟΙΚΙΑΚΑ
    17. ΠΑΠΑΓΥΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, ΓΕΩΡΓΟΚΤΗΝΟΤΡΟΦΟΣ
    18. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ
    19. ΣΙΑΜΕΤΗ ΑΡΓΥΡΟΥΛΑ, ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
    20. ΤΖΙΟΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
    21. ΨΩΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΕΜΠΟΡΟΣ

    Νομός Ευβοίας

    υποψήφιος αντιπεριφερειάρχης

    ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΑΝΤΙΣΤΡΑΤΗΓΟΣ ΕΛ.ΑΣ. ε.α, τέως ΑΡΧΗΓΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΓΡΟΦΥΛΑΚΗΣ

    υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι

    1. ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ, πρώην ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ ΔΗΜΟΥ ΛΗΛΑΝΤΙΩΝ
    2. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΟΥ ΓΕΣΘΗΜΑΝΗ (ΜΑΝΙΑ), ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ
    3. ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΛΙΜΕΝΙΚΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ
    4. ΒΟΥΡΔΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΕΠΙΤΙΜΟΣ ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
    5. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ, ΟΙΚΙΑΚΑ
    6. ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ, ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ, ΜΕΛΟΣ Δ.Σ. ΠΟΛΥΤΕΚΝΩΝ, πρώην ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ, πρώην ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ ΕΠΑΛ, ΠΟΛΙΤΕΥΤΗΣ
    7. ΘΩΜΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ, ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΤΣΙΜΕΝΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ, πρώην ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΟΔΗΓΩΝ ΕΥΒΟΙΑΣ, πρώην ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΑΤΙΚΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΕΥΒΟΙΑΣ ΜΕ ΤΗ ΔΑΚΕ
    8. ΙΜΒΡΟΥ ΣΑΒΒΑΣ, ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
    9. ΚΑΡΑΤΖΑ ΠΕΛΑΓΙΑ, ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
    10. ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΛΟΥΚΑΣ, ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΔΕΗ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ, ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΗΣ, πρώην ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΑΤΙΚΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΕΥΒΟΙΑΣ ΜΕ ΤΗ ΔΑΚΕ
    11. ΚΑΤΣΙΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΑΤΕ
    12. ΚΡΑΝΙΩΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ
    13. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ ΜΑΡΙΑ, ΜΟΥΣΙΚΟΣ
    14. ΜΑΜΜΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΟΙΚΙΑΚΑ
    15. ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ, ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
    16. ΜΥΛΩΝΑ ΕΛΕΝΗ-ΙΩΑΝΝΑ, ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΟΥ
    17. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ
    18. ΠΑΠΑΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ
    19. ΠΑΠΑΣΤΑΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ, ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ
    20. ΠΕΤΡΟΠΕΤΣΙΩΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ, ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΙΚΑ
    21. ΠΗΛΙΧΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ, ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΡΑΠΕΖΗΣ
    22. ΠΡΩΤΙΔΟΥ ΕΥΤΕΡΠΗ, ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟΣ
    23. ΣΤΑΜΑΤΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ, ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΣ ΕΛ.ΑΣ.
    24. ΤΖΩΡΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ
    25. ΤΣΑΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ
    26. ΧΑΡΛΑΥΤΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ, ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΑΓΕΤ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ, πρώην ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΥΛΩΝΟΣ, πρώην ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΑΤΙΚΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΕΥΒΟΙΑΣ
    27. ΧΟΥΛΙΑΡΑ ΜΑΡΟΥΔΙΑ, ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ

    Νομός Βοιωτίας

    υποψήφια αντιπεριφερειάρχης

    ΖΗΤΟΥΝΙΑΤΟΥ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΙΑΤΡΟΣ ΠΑΘΟΛΟΓΟΣ-ΥΓΕΙΟΝΟΛΟΓΟΣ

    υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι

    1. ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ, ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ
    2. ΘΩΔΟΥ ΘΩΜΑΣ, ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟΣ ΠΡΑΚΤΟΡΑΣ
    3. ΚΑΛΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ
    4. ΚΟΛΟΒΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ
    5. ΛΙΑΚΟΥ ΑΝΝΑ, ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΑΒ
    6. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΒΙΟΤΕΧΝΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ
    7. ΠΙΤΣΙΔΗΜΟΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ, ΕΡΓΟΛΑΒΟΣ
    8. ΣΚΟΝΔΡΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ, ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ-ΠΑΙΔΟΨΥΧΟΛΟΓΟΣ
    9. ΤΡΙΠΗΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΗΣ
    10. ΤΣΑΚΑΝΙΚΑ ΜΑΡΙΑ, ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
    11. ΧΑΤΖΗΔΟΥΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΙΣΤΗΣ
    12. ΧΑΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ
    13. ΧΑΤΖΩΚΟΥ ΣΟΦΙΑ, ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΔΕΗ

    Νομός Φωκίδας

    υποψήφια αντιπεριφερειάρχης

    ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ

    υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι

    1. ΓΙΑΝΝΙΚΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΣ ε.α.
    2. ΚΑΛΛΙΜΑΝΗΣ ΗΛΙΑΣ, ΚΤΗΜΑΤΟΜΕΣΙΤΗΣ
    3. ΠΑΤΣΑΝΤΑΡΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ, ΤΑΞΙΑΡΧΟΣ ΕΛ.ΑΣ. ε.α.
    4. ΣΥΡΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ, ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΣ ΑΝΘΥΠΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ε.α.
    5. ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΕΥΔΟΞΙΑ, ΑΓΡΟΤΙΣΣΑ

    Νομός Ευρυτανίας

    υποψήφιος αντιπεριφερειάρχης

    ΜΑΚΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΝΟΜΙΚΟΣ, ΠΟΛΙΤΕΥΤΗΣ

    υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι

    1. ΛΟΖΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
    2. ΜΕΡΙΓΚΟΥΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, τέως ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΝΟΜΑΡΧΙΑΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ
    3. ΠΛΑΤΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ, ΕΡΓΑΤΗΣ
    4. ΤΣΙΓΑΡΙΔΑ ΕΛΕΝΗ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΣ